Twitter feed is not available at the moment.
© 2023 | Leefbaar Capelle
© 2023 | Leefbaar Capelle
De situatie aan de oostzijde van de Europese grenzen is dichtbij.
De oorlog in de Oekraïne is hartverscheurend voor de bevolking die hierdoor zwaar getroffen.
In deze verkiezingstijd zet dit alle zaken rondom de verkiezing van de gemeenteraad weer in perspectief.
Leefbaar Capelle leeft mee met deze verschrikkelijke situatie en steunt acties om op velerlei manier ondersteuning te bieden.
Op de website van de gemeente treft u onderstaand bericht met verwijzingen waar u zelf uw activiteiten kunt aanmelden.
Veel Oekraïners zijn op de vlucht geslagen voor de oorlog in hun land. Zij laten huis en haard en in veel gevallen ook familie achter. De eerste vluchtelingen zijn in Nederland aangekomen en ondergebracht. Die toestroom aan mensen neemt de komende dagen waarschijnlijk toe. Capelle en de Capellenaren willen helpen bij het ondersteunen en onderdak te bieden aan de vluchtelingen die naar Nederland komen. Dat is hartverwarmend!
Heeft u een actie opgezet of wilt u een actie gaan opzetten? Bijvoorbeeld het verzorgen en regelen van dagbesteding of inzamelacties van geld en spullen. Meld dit bij ons door dit formulier in te vullen:
Activiteit voor Oekraïne melden
(Let op: dit formulier is niet bedoelt om een onderdak/woonruimte aan te melden.)
Doel van het melden bij de gemeente:
We ontvangen veel berichten van Capellenaren die woonruimte beschikbaar stellen. Dat waarderen we enorm. De gemeente bemiddelt echter niet tussen aanbieders van onderdak en vluchtelingen. Dit is centraal geregeld via Takecarebnb.
Wil je geld doneren of op een andere manier hulp bieden? Kijk dan ook op de pagina’s van deze organisaties:
Bron van dit bericht: website Gemeente Capelle aan den IJssel